• Bültenimize Kaydolun

Yerel Yönetimler Mercek Altına Alındı

Adana Kent Konseyi, Büyükşehir Belediyesi, Argüden Yönetişim Akademisi ve Çukurova Belediyeler Birliği işbirliğiyle Belediye Yönetişim Karnesi Çalıştayı düzenlendi.

Yerel Yönetimler Mercek Altına Alındı

Bu haber 12 Eylül 2018'de Gazzette TV'de, Gazzette.com.tr'de ve Adana Ses Haber'de yayınlanmıştır.

Çukurova Kalkınma Ajansı'nda gerçekleşen çalıştaya; Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün yanı sıra kamu ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

"SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİNDEYİZ"

Başkan Hüseyin Sözlü, yaptığı konuşmada; "Seçilmiş temsilciler olarak halkımızın tüm bu beklentileri karşılamak üzere üstlendiğimiz sorumluluğun bilincindeyiz. Bu amaçla ciddi çabalar gösteriyoruz. Bu amacımıza değerli katkı yapacak Belediye Yönetişim Karnesi Çalıştayı'nın düzenlenmesine katkı yapan Adana Kent Konseyi, Çukurova Belediyeler Birliği ve Argüden Akademi'ye teşekkür ediyorum. Kentimize değerli katkılar sunmasını temenni ediyorum." dedi.

"SON DERECE MEMNUNUZ"

Adana Kent Konseyi Başkanı Ömer Güner Sazak ise; "Geçtiğimiz yıl Adana'da gerçekleşen Sivil Toplumda İyi Yönetişim Sertifika Programı kapsamında Argüden Akademi'yle yaptığımız işbirliğinin, Belediye Yönetişim Karnesi projesiyle devam etmesinden son derece memnunuz. Bu çalıştayla amacımız; daha yaşanabilir bir Adana için şehrimizdeki yerel yönetimlere yönlendirici bir kılavuz sunmak." diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Belediye Yönetişim Karnesi'nin ne olduğu, bu karneye neden ihtiyaç duyulduğuyla ilgili katılımcılara bilgi verildi. Yerel yönetimlerde iyi yönetişimin öneminin altı çizildi. Daha sonra grup çalışmalarına geçildi.

Çalıştay katılımcılarına Katılım Belgesi verildi.

İlgili Kişiler

Fikret Toksöz

Proje Danışma Kurulu Üyesi