• Bültenimize Kaydolun

YÖN101 Eğitim Programı 1. Dönem

Gençlerden oluşan gönüllü ekibimizle üniversite öğrencilerine yönelik bir eğitim programı geliştirdik: YÖN101 Eğitim Programı!

YÖN101 Eğitim Programı 1. Dönem

İstanbul, 2 Ekim – 19 Kasım 2019

Akademi olarak, kurulduğumuz günden bu yana “iyi yönetişimi toplumun her kesimine yaymak” vizyonu ile hareket ediyoruz. Bu doğrultuda sadece çocuklar ve profesyoneller için değil, aynı zamanda gençlere yönelik de içerikler geliştiriyoruz.

YÖN101 ile bugünün ve geleceğin liderleri olan üniversite öğrencilerinin iyi yönetişim farkındalığını artırırken davranış değişimine de destek olarak harekete geçirmeyi hedefliyoruz. Bunun için YÖN101 Eğitim Programı’nı gençlerin diline uygun, eğlenceli ve deneyimleyerek öğrenmeye dayalı bir program olarak tasarladık.

7 buluşma ve toplam 14 saatlik bir eğitim Programı olan YÖN101’de iyi yönetişimi ve ilkelerini yaşamdan örneklerle konuştuk ve katılımcıların başarı ile iyi yönetişim arasındaki ilişkiyi deneyimlemelerini sağladık.

Programda katılımcıların iyi yönetişim bakış açısıyla liderlik becerilerini geliştirirken; değer yaratma döngüsü, strateji yönetimi, gönüllü yönetimi, performans değerlendirme, süreç yönetimi, organizasyon, entegre düşünce ve değer yaratma temelli gelişim gibi konuları konuştuk.

Lider üniversitelerde sosyal kulüplerde yönetim kurullarında yer alan Lider Öğrencilerin ücretsiz olarak katılım sağladığı YÖN101 Eğitimi’nin ilkini 12 Ekim ile 28 Kasım 2019 arasında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Sahibinden.com iş birliğinde gerçekleştirdik. 12 üniversiteden 28 Lider Öğrenci ilk eğitim programından mezun oldu.

İlgili Kişiler

Dr. Yılmaz Argüden

Mütevelli Heyeti Başkanı

Pınar Ilgaz

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Dr. Fatma Öğücü Şen

Araştırma Direktörü

Burak Erşahin

ARGE Danışmanlık

Pınar Gündüz

Sahibinden.com

Didem Bilgin

TEMA Vakfı

Mehmet Bahadır Teke

Toplum Gönüllüleri Vakfı

Dicle Kaymaz

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı