Argüden Yönetişim Akademisi Vakfı

Dr. Fatma Öğücü Şen

Proje Direktörü

Fatma Öğücü Şen Ortadoğu Stratejik Araştırma Merkezi, University of Greenwich gibi kurumlarda ve çeşitli hibe kuruluşları tarafından desteklenen projelerde araştırma uzmanı olarak bulunmuştur. İş hayatına, Mazars-Denge firmasında organizasyon yapılandırma ve süreç iyileştirme alanında yönetim danışmanlığı ile devam etmiştir.

Ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde kurumsal yönetişim, fiyat yakınsamaları, paydaş analizleri gibi konularda yayınları bulunan Öğücü Şen, yayınlarını birçok uluslararası konferansta paylaşmıştır. 2012 yılından bu yana uluslararası Journal of Applied Economics and Business Research dergisinde yönetici editörlük görevini sürdürmektedir.

Lisans eğitimini Sabancı Üniversitesi Üretim Sistemleri Mühendisliği alanında başarı bursluyla, yüksek lisansı eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi ve Finans alanında tamamlamıştır. Farklı istatiksel analiz programlarında uzmanlığı bulunan Öğücü Şen, doktora eğitimini muhasebe-finans alt dalı ile işletme alanında tamamlamıştır. Doktora tezinde kurumsal yönetişim ve finansal raporlama kalitesi ilişkisini incelemiştir. 

 

Biliyor muydunuz?

Mehmet Efe ile Kerem Ege'nin annesi olan Fatma, tenis oynamayı ve bisiklet sürmeyi sevmesinin yanında kültür-sanat faaliyetleri ile de yakından ilgilidir.