• Bültenimize Kaydolun

Anadolu Medical Center
Yönetim Kurulu Üyesi ve Medikal Bölüm Direktörü

Prof. Metin Çakmakçı

Yönetim Kurulu Başkanı

Profesör Doktor Metin Çakmakçı, Acıbadem Sağlık Grubu Ataşehir Hastanesi'nde genel cerrahi uzmanı olarak çalışmaktadır. Prof. Dr.  Metin Çakmakçı, 2000-2007 yılları arasında Acıbadem Sağlık Grubu'nun yönetiminde yer almış olup, İstanbul'daki görevlerinden önce 4 yıl süreyle Hacettepe Üniversitesi Ana Hastane Medikal Direktörlüğü görevinde bulunmuştur. 2007-2023 yılları arasında Anadolu Sağlık Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi, Tıbbi Hizmetler Direktörü ve genel cerrahi uzmanı görevlerini üstlenmiştir.

Kariyeri boyunca Amerika ve Avrupa'da pek çok kurumda çalışan Prof.Dr. Çakmakçı'nın uzmanlık alanları arasında cerrahi enfeksiyonlar, onkolojik karın ve göğüs cerrahisi bulunmaktadır. Prof.Dr. Çakmakçı'nın literatüre giren 100'den fazla makale ve yazısı bulunmaktadır. Pek çok yayın ve derginin editör kurulunda yer alan Prof.Dr. Çakmakçı'nın Yönetim Kurulu Üyesi ve yönetiminde bulunduğu dergilerden bazıları  European Society of Surgical Infections, Turkish Surgical Society, the American College of Surgeons ve the American College Of Physician Executives’dir.

Prof.Dr. Çakmakçı, hasta güvenliği konusunda Türkiye çapında bir liderdir. 2007 yılında Türkiye'de düzenlenen ilk Uluslararası Hasta Güvenlik Kongresi’nin başkanlığını yapmıştır. 2010-2013 yılları arasında TEID(Türkiye Etik ve İtibar Derneği) başkanlığını yürütmüş olan Prof.Dr. Çakmakçı TEID Yönetim Kurulu Üyesidir. .

Tıp diplomasını Hacettepe Üniversitesi'nden 1981 yılında almış, genel cerrahi uzmanlığını aynı üniversitede tamamlamış, 1989 yılında doçent ve 1996 yılında profesör unvanını kazanmıştır.